Sitemize hoş geldiniz. En iyi şekilde sorularınızı cevaplamayı çalışıyoruz. Blog sayfamıza göz atmayı ve Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayınız. Sorularınızın onaylanmasını beklemek istemiyorsanız sitemize kaydolabilirsiniz.

Kurallar

Bir soru sor:

1. www.simdunyasi.com/kurallar adresindeki tüm kurallar burada da geçerlidir.
2. Soru sorarken ilgili kategoriye sorunuz.
3. Soru sormadan önce soracağınız şey hakkında arama yapınız. Bir ihtimal, o soru daha önce sorulmuş ve cevaplanmış olabilir. Benzer sorular olduğu tespit edildiğinde sorularınız kilitlenebilir ve sizi önceden sorulmuş benzer soruya yönlendirebiliriz.
4. Soru sorarken, aynı soruyu art arda sormayınız. Aksi takdirde sorularınız silinecektir.
5. Cevaplanmayıp 2. ve 3. sayfalara düşen sorularınızı gizleyip aynı soruyu yine 1 tanesi gözükecek şekilde birkaç defa sorabilirsiniz.
6. Cevap verirken aynı cevabı birden fazla kez vermeyiniz.
7. Soru sorarken başlıkta soru-sorun ile ilgili ufak bir bilgi veriniz. Sadece "Yardım edin, lütfen bakın" tarzı sorulara cevap geç verilecektir.
8. Site içinde kullanıcı profiliniz üzerinden kendi siteleriniz, sayfalarınız hakkında belli bir miktar reklam yapabilirsiniz. Soru halinde , başka şahıslar için , abartılmış reklamlar yapmanız durumda bunlar kaldırılacaktır.
9. En iyi cevabı yalnızca soru sahipleri veya adminler seçebilir. En iyi cevabı seçmek için tik işaretine basmanız yeterli olacaktır.
10. Cevaplanan sorularınızı lütfen gizlemeyin. Sorduğunuz soruda kendiniz bir cevap bulduysanız lütfen bunu bizlerle de paylaşın çünkü sizin gibi aynı sorunu yaşayanlar cevabınızdan yararlanabilirler.
11. Bir sorun, siteye yakışmadığını düşündüğünüz bir durum, hakaret ve küfür içeren bir içerik gördüğünüzde eksi puan vermekle birlikte "Uyarı" butonu bize bildirebilirsiniz. Cevap vermenize gerek yok, biz en kısa sürede ilgileniriz.
12. Sizin görüşlerinize uymayan her şey uyarılacak bir şey olmayabilir. Eksi puan vermeniz daha uygun olacaktır.
13. Aynısı sorulmuş sorular veya aynısı verilmiş cevaplar olduğunu düşündüğünüz zaman ilgili sorunun veya cevabın "Uyarı" butonunu kullanarak bizi haberdar edebilirsiniz. Uyarılar belirli bir sayıya ulaşınca uyarı alan soru/cevap kendiliğinden gizleniyor.
14. Her üyenin en fazla bir hesabı olabilir. Birden fazla hesabı olan kullanıcılara işlem uygulanacaktır. Bu bir uyarı, ceza veya ban olabilir.
15. Aynı IP'yi kullanan kullanıcılar profillerindeki "Ortak IP Bildirimi" kısmında karşılıklı olarak diğer hesaplarını yazmalıdırlar. Bunları sadece SD Ekibi görebilecektir. Bu hesapların site içinde aralarında bir etkileşim olması yasaktır. Sadece duvarları üzerinde ve yorumlarda iletişime geçebilirler.
Not: Kurallar kısmı zaman içinde değişebileceğinden dolayı burayı sık sık ziyaret etmenizi öneririz.
Puanlama Sistemi:
Soru sormak= +4 puan
Sorunuzun her artı oyu: +1
Cevap vermek= +3 puan
Cevabınızın en iyi cevap seçilmesi= +15 puan
Cevabınızın + oy alması= +2 puan

Cezalı - -10.000 puan olursunuz ve bu sadece biz puanlarınızı silersek mümkün. Bununla hesabınızın ban yediği anlamına geliyor ve site içindeki etkinlikleriniz tamamen kısıtlanıyor. Bu geçici veya kalıcı olabilir. Bu duruma düşmemek için lütfen kurallara uyun.
Bundan böyle yöneticilerin özel simgeleri olmayacak. Böylece site içerisindeki hiyerarşiyi yok etmiş oluyoruz. 5000 puanı geçen herkes SimGuru rütbesine sahip olacaktır.

18,156 soru

28,277 cevap

27,698 yorum

19,232 üye

...